104 – krytyka

Bezsenna noc. Przebijałam się przez bezkresne odmęty internetu. Przed czwartą znalazłam coś, czego wolałabym być nieświadoma.
Opinia, że Młody bóg jest na poziomie opowiadania dziecka z podstawówki.
– Pierdolę! Rzucam to pisanie!
I od razu myśli samobójcze. Fantazje o rzemiennej skakance. Trzymam ją pod łóżkiem. Nie mogąc zasnąć ściskam w ręce. Jakbym trzymała własne przeznaczenie.
Wiem. Przecież wiem, że muszę liczyć się z krytyką. A jednak. Nieprzychylne zdanie znów mnie pokonało. Rozłożyło na łopatki.

57 Ogółem 1 Dziś

3 myśli w temacie “104 – krytyka

  • Eh no wiem, że muszę nabrać dystansu. Wiadomo, że nie da się napisać książki, która spodoba się wszystkim. Krytyka zawsze podcinała mi skrzydła.
   Z pochwał cieszę się intensywnie, ale krótko. A negatywne opinie jątrzą się we mnie i nie tych ran nie potrafię zagoić.

   Dystansu, Anka! Dystansu!

 1. Ania. Tak sobie myślę, że dobrze na to spojrzeć jak na zdobywanie punktów. W sumie dla początkującego pisarza opinią pozytywną jest już sam fakt, że ktoś po tę książkę sięgnął, przeczytał (czy zaczął czytać). Jest od cholery książek po które w ogóle nikt nie sięga. Dlatego, matematycznie rzecz biorąc, na początku zawsze wychodzisz na plus. A tu ktoś jeszcze pisze komentarz, czyli dostajesz od niego albo dwa punkty (przeczytał i ocenił pozytywnie) albo jeden (przeczytał i mu się nie podobało). Wcale nie trzeba być jakimś optymistą żeby tak liczyć, wystarczy spojrzeć na własne czytanie książek – są takie, których nie ruszymy za żadne skarby – dopiero wtedy pisarz dostaje okrągłe zero 🙂
  trzym się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.