337 – ułaskawienie

Wiadomość o możliwej karze śmierci dla Mrówczyńskiej była mocno przesadzona. Impulsywnie chciałam ją zniszczyć w reakcji na to, co dzieje się na terapii.
Owszem, w swoim życiu niszczyłam i niszczę to, na czym mi zależy. Ale nigdy, przenigdy nie podniosłam i nie podniosę ręki na to, co tworzę. Nigdy nie potargałam ani nie skasowałam żadnego utworu. Nie wyrzuciłam nic w złości czy rozpaczy.
Mrówczyńska jest bezpieczna. I jej książki są bezpieczne w oczekiwaniu na wydanie.
Anka nie zostanie uśmiercona na pewno do czasu, gdy nie wyzdrowieję. Gdy razem z terapeutą nie uznamy, że mogę zakończyć terapię. A i wtedy będę miała do napisania kolejne części „Młodego boga…”.
Może kiedyś zacznę pisać beletrystykę pod własnym nazwiskiem. Może. Ale Mrówczyńska jest dla mnie symbolem walki o siebie, stawiania czoła przeciwnościom i zdrowienia. A nie, jak niektórzy myślą – choroby.

761 Total Views 1 Views Today

6 komentarzy “337 – ułaskawienie”

 1. Kinga pisze:

  To mi się bardzo podoba!

 2. Joanna pisze:

  Wspaniałe Ania ☺jesteś fajna dziewczyną. ..

  • Wychodzę po prostu z założenia, że skoro już jestem chora i muszę przechodzić przez tę drogę, mogę się podzielić swoimi doświadczeniami z innymi. Być może ich wesprzeć, zainspirować, pokazać, że warto walczyć, bo nawet z najwiekszego bagna można wyjść
   Choć to bardzo trudne – jednak nie niemożliwe.

 3. Jagoda pisze:

  Bardzo mnie to Cieszy. Powodzenia. Trzymam kciuki. Bardzo mi pomagasz, codziennie czytam twojego bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Solve : *
3 + 16 =