165 – reportaż o Mrówczyńskiej na wp.pl

Budzi mnie Mrówek:
– Anka, Anka wstawaj! Coś ci pokażę. Nie pożałujesz.
Wchodzę do pokoju, na laptopie odpalona główna strona Wirtualnej Polski.
– Patrz! – pokazuje mi.
I co widzę? Reportaż o mnie!

http://kobieta.wp.pl/kat,132000,title,Moj-lot-nad-kukulczym-gniazdem,wid,18177732,wiadomosc.html

219 Ogółem 1 Dziś
Podziel się!

6 myśli w temacie “165 – reportaż o Mrówczyńskiej na wp.pl

 1. Pytanie konkret – nawiązujące do pierwszego zdania z artykułu („Anka Mrówczyńska (29 lat) lubiła filmy i książki o szpitalach psychiatrycznych, nie tylko takie popularne, ale i naukowe. „): jakie książki możesz polecić z tego kręgu, które zrobiły na Tobie duże wrażenie? Ja oprócz Twojej książki, przeczytałem Wybranego Bernice Rubens a teraz czytam Obłęd Krzysztonia, ale bardzo to ciężkie.

  • Lot nad kukułczym gniazdem, Przerwana lekcja muzyki, Szklany klosz.
   W sumie to o samym szpitalu dużo nie czytałam.
   Lubiłam książki Rosiek, biografie Wojaczka, Uratuj mnie, no i dużo podręczników do psychologii, psychopatologii, o metodach terapeutycznych (np. Dialektyczna terapia behawioralna nastolatków z tendencjami samobójczymi, Terapia prowokatywna).

 2. Właśnie dzięki temu artykulowi dowiedzielam się o Tobie (pozwolę sobie na zwrot bezpośredni że względu na małą różnice wieku ) strasznie mnie poruszył i po przeczytaniu z wielkim zapałem stwierdziłam „muszę dowiedzieć się więcej o tej osobie! ” spędziłam na Tobie (jakby to dziwnie nie brzmiało :D) cały dzień, najpierw ściągając obowiazkowo darmowa wersję e-booka a po przeczytaniu tak bardzo wyciągnęłam się w Twój styl pisania, że spędziłam kolejne kilkadziesiąt minut na przeczytaniu bloga . Dzisiaj wstając stwoerdziqlam-musze mieć ta książkę! (a co tam ze praca dyplomowa na karku) bardzo utozsamiam się z Tobą, fragmentami wydaje mi się jakbym czytała sama siebie. Wydaje mi się ze jest to idealna książka dla osób cierpiących na ta chorobę, osobiście nie odebrałam jej w sposób – o mam nowe pomysły na zniszczenie sobie życia tylko odnalazieniem bratniej duszy. Potrzeba właśnie takich książek które są bezpośrednie, prawdziwe, idealne do poznania jak to wygląda od środka dla kogoś z zewnątrz. Szczerze trzymam kciuki aby ta Twoja nieracjonalna strona stała się niczym, bez prawa głosu. Żeby racjonalna Ty była przewaga w tym wszystkim. Ta książka osiągniesz sukces w psycho sferze 🙂 Powodzenia Tobie i Mrowkowi!

  • Cieszę się, że tak odebrałaś moje słowa. Tobie również powodzenia i dużo zdrowia – w szczególności psychicznego 🙂

 3. Pani Aniu, poruszyła mnie Pani historia. Podziwiam Panią za wolę walki o życie. Nie wiem, jak dla Pani ale dla mnie życie to przede wszystkim spokój wewnętrzny.
  Trzymam za Panią kciuki i z niecierpliwością czekam na papierowe wydanie Pani książki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.